WYPRAWKA PIELĘGNACYJNA - SPRAWDŹ, CO U NAS SIĘ SPRAWDZIŁO

IMG_7215.JPG

Wyprawka dla noworodka to temat, który potrafi spędzić sen z powiek. Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo akcesoriów i gadżetów, które się u jednych sprawdzają u drugich już nie, więc możesz zadawać sobie pytanie czy warto je kupować? A może wybrać minimalizm? Czy używać chusteczek, a może wystarczy woda przegotowana? Jakie kosmetyki wybrać? Jaki jest najlepszy aspirator do noska? Postaram się opowiedzieć jak to u nas wygląda. Ze mną skompletowanie wyprawki dla noworodka będzie łatwe. Przeczytaj na moim blogu, jak wyglądała moja wyprawka dla noworodka, co mi się sprawdziło, a z czego możesz zrezygnować.


Zacznę od pięlęgnacji skóry, ponieważ jest ona bardzo delikatna. Do jej pielęgnacji warto stosować niezbędne minimum kosmetyczne i zawsze dobrane do potrzeb dziecka. Jeśli chcesz doczytać więcej to zapraszam na post Pielęgnacja - jak dbać o skórę noworodka?

Do kąpieli używam naturalnego mydełka na bazie oleju lnianego. Dwa razy użyłam domowego krochmalu z mąki ziemniaczanej, dwa razy nadmanganianu potasu - ze względu na zaogniony trądzik niemowlęcy w pierwszych tygodniach życia Leona. Kąpaliśmy również w moim mleku. Doświadczenie pokazuje, że mydełko sprawdza się najlepiej. Nie używam preparatów dla niemowląt ze względu na to, że nie widzę takie potrzeby. W codziennej pielęgnacji nie powinno się rutynowo stosować środków nawilżających i natłuszczających. Nadmierne stosowanie preparatów natłuszczających może być przyczyną występowania uczuleń bądź podrażnień. Jeśli wystąpi skóra przesuszona to wtedy możemy na to miejsce użyć emolientu - u nas sprawdza się latopic.


wyprawkakosmetyczna.JPG

Do pielęgnacji pupy w warunkach domowych używam wody przegotowanej, wacików bawełnianych i kremu do pupy. Nie ukrywam, że często zmieniam preparaty aby porównać i zebrać doświadczenie. W przypadku odparzenia najlepiej sprawdza się Tormentiol na zmianę z maścią na bazie tlenku cynku, ale równie dobrze też sprawdza się u nas puder. Wybór preparatu warto dostosować do pupy niemowlaka, sprawdzić samemu co się sprawdza. Co do pieluch jednorazowych - wypróbowałam te z Lidla, z Biedronki, Pampersy premium care oraz ekologiczne. Najlepiej chłonne są Pampersy, będziemy je stosować jeszcze na noc. A na dzień zaczynamy kolejną przygodę z wielopieluchowaniem, a więc również myjki wielorazowe zamiast wacików bawełnianych. Codziennie zużywamy ok 12-15 pampersów, są to ogromne ilości. Korzyści zdrowotne i ekologiczne przemawiają do mnie coraz bardziej.

Na wyjścia zabieram chusteczki mokre - testowałam firmy Lansinoh, Cheeky Panda oraz Waterwipes. Najbardziej lubie Cheeky Panda - są produkowane z trawy bambusowej, ekologiczne i dla mnie idealnie wilgotne. Pamiętaj, że chusteczki mokre zawierają mnóstwo substancji chemicznych, które mogą uczulać lub podrażniać więc warto wybierać te z prostym składem.



IMG_7227.JPG

Akcesoria, które musisz mieć to: termometr, aspirator do nosa, szczotka do włosów, nożyczki lub cążki, przewijak i smoczek, tego ostatniego nie musisz używać ale warto mieć na stanie.

Termometr mam z firmy Neno - szybki pomiar, według mnie realny bo niekiedy termometry potrafią pokazać 35,5 stopnia :)) Ładny design, poręczny i mały, a na tym mi zależało.

Aspiratory do nosa mam dwa - NosaFrida oraz Katarek 2w1. Pierwszy służy tylko do odciągania ustnego, drugi do ustnego i można podłączyć do odkurzacza. Lubie i jeden i drugi. Zrezygnowałam z zakupy aspiratora elektrycznego, kiedyś używałam i nie dawał takiego efektu jakiego bym oczekiwała. Co do czyszczenia nosa, warto zakupić sól fizjologiczną lub wodę morską izotoniczną w atomizerze i przed każdym czyszczeniem nosa zaaplikować preparat. Pomoże to rozrzedzić wydzielinę w nosie i łatwiej się jej pozbyć. W sezonie grzewczym warto taką czynność powtarzać nawet kilka razy na dzień.

Przewijak - zakupiony w IKEA.

Szczotka do włosów jest z naturalnego, miękkiego włosia.

Nożyczki - pamiętaj, aby były z zaokrąglonymi końcami. Pierwsze obcinanie pazurków jest wyzwaniem :)

Odsyłam Cię również do wpisu o PIELĘGNACJI WŁOSÓW, NOSA I PAZNOKCI, tam więcej przeczytasz na ten temat.



Dodatkowo w naszym koszyku obok przewijaka znajduje się:

Witamina D - Devikap. Jest to lek przepisywany na receptę przez lekarza, zdecydowałam się na niego dlatego, że jest to preparat na bazie wody. Co prawda, witamina D jest lepiej przyswajalna z tłuszczem, ale niektóre maluchy źle tolerują preparaty na bazie oleju, a u nas były niewielkie dolegliwości brzuszkowe więc stąd mój wybór.

Octanisept - użyłam tylko raz jak odpadł kikut pępowiny, reszta to była pielęgnacja na sucho po każdej kąpieli.

Krem na zimowe/letnie wyjścia od firmy Momme.

Patyczki higieniczne - na początku do oczyszczania pępka wokół kikuta pępowiny.

A u Ciebie co znajduje się w przyborniku pielęgnacyjnym?


Jeśli jesteś przed organizacją wyprawki dla Twojego Malucha to zapraszam do zakładki DO POBRANIA, gdzie znajdziesz gotowe LISTY PDF do wydrukowania.



ZAPRASZAM CIĘ DO OBSERWOWANIA BABIKONU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

FACEBOOK INSTAGRAM